راه جبران ناکارآمدی، انتخاب خوب است
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
شناسه : 724
3
... راه چاره جبران ناکارآمدی، انتخاب خوب است نه عدم انتخاب.
ارسال توسط :

کلام نور🌻
رهبر فرزانه انقلاب: همه مردم علاوه بر رای دادن، خانواده، دوستان و آشنایان خود را هم به شرکت در انتخابات تشویق کنند… نامزدها وعده غیرقابل تحقق ندهند.
🔹اگر نامزدی وعده‎ای بدهد که عمل آن ممکن نیست، به ضرر کشور است چون اگر این فرد رئیس‎جمهور شود و به آن عمل نکند مردم را نسبت نظام و انتخابات دلسرد می‎کند و این گناه است.
🔹ما افراد را می‌شناسیم، برخی‌ها شعارهایی می‌دهند که در دل به آن اعتقادی ندارند
… راه چاره جبران ناکارآمدی، انتخاب خوب است نه عدم انتخاب.
🔹برخی به دلیل فشارهای معیشتی برای شرکت در انتخابات مردد هستند یا می‎گویند به کسی در دوره قبل با شوق رای دادیم که منجر شد به دلخوری، پس شرکت نمی‎کنیم.
🔹اگر ناکارآمدی وجود دارد ما باید آن را با انتخاب درست جبران کنیم نه با رای ندادن. در انتخاب باید دقت کرد. مردم به وعده نامزدها اعتماد نکنند، به عمل توجه کنند. من در مورد مذاکره با خارجی‌ها به مسئولان هم همین را می‌گویم. کارآمدی را با حرف نمی‎شود تشخیص داد… در جریان عدم احراز صلاحیت‎ها به بعضی از افرادی که صلاحیت‎شان احراز نشده بود جفا شد.
🔹نسبت‎هایی به خود یا خانواده این افراد داده شد که صحت نداشت. گزارش‎های خلافی بود که غلط بودن آن‎ها ثابت شد اما در دهان مردم پخش شد…. امام در وصیت‎نامه خود گفته‎اند که عدم حضور در انتخابات در بعضی مقاطع چه بسا گناهی باشد در راس گناهان کبیره….امام کسی نبود که به دلیل تعارف با کسی از حکم خدا منصرف شود
🔹روزی که امام مسئله الزام حجاب در محیط اجتماعی را مطرح کردند، خیلی‎ها مخالف بودند حتی یکی از نزدیکان امام به من گفت این چه حرفی است که امام می‎زند، شما او را منصرف کنید اما امام به طور قاطع این مسئله را مطرح کردند… اگر کسی به اسلام اعتقاد دارد، باید به حاکمیت اسلام در جامعه هم اعتقاد داشته باشد… راز ماندگاری نظام، جمهوری و اسلامی است.
🔹راز پرشکوه و افتخار بخش ماندگاری این نظام این دو کلمه است: جمهوری و اسلامی؛ مردم و اسلام؛ جمهوری یعنی مردم و اسلام یعنی مردم‌سالاری دینی.
🔹کار بزرگ امام بزرگوار ما این بود که این فکر و نظریه جمهوری اسلامی را خلق کرد و آن را وارد میدان نظریه‌های سیاسی گوناگون کرد. بعد به آن تحقق و عینیت بخشید.
درباره هیچ نظام سیاسی در دنیا به اندازه جمهوری اسلامی پیش‌بینی زوال و فروپاشی نشده است
🔹در بین نظام‌های عالم هیچ نظامی را سراغ ندارم که به قدر این نظام پیش‌بینی زوال آن را کرده‌اند. از روز اول می‌گفتند جمهوری اسلامی تا دو سال دیگر از بین خواهد رفت.
🔹بعد از رحلت امام دوباره بدخواهان جان‌گرفتند و دوباره شروع کردند به تکرر این حرف‌ها. سال ۶۹ هم یک‌حزب گفت جمهوری اسلامی لبه پرتگاه است.
🔹چند سال بعد هم نمایندگان مجلس که از یک حزب بودند اعلام کردند فرصتی اندک برای جمهوری اسلامی باقی‌مانده است. بعد از آن هم دشمنان فروپاشی جمهوری اسلامی را نوید می‌دادند. دو سال پیش هم یک مقام آمریکایی با قاطعیت اعلام کرد که جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی‌اش را نخواهد دید.

ثبت دیدگاه