اربعین حلقه وصل عاشورا و ظهور
۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷
شناسه : 851
0
بشر از ابتدای خلقت تا پایان آن با دو جریان کلی هدایت و فضیلت یعنی رسالت و نبوت ( بعثت انبیاء از آدم تا خاتم ) و امامت و ولایت ( از امیر المومنین علیه السلام، غدیر خم تا ظهور خاتم اوصیاء،امام زمان ارواحنا فداه) مواجه بوده است . حلقه وصل این دو جریان الهی و توحیدی کسی نبود جز حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها. او که با فدا شدنش هم ضامن بقاء آثار نبوت شد و هم در مقام دفاع و صیانت از عامل اصلی نجات بشر یعنی امامت و ولایت ، یک تنه دراوج ایثار و ایمان ظاهر گردید و البته در همین مسیر هم چون شمعی سوخت تا امام و مولایش امیر المومنین علی علیه السلام بماند تا بدینسان پیام غدیر جاودانه باشد.
ارسال توسط : نویسنده : دکترمحمدحسن دهقان

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علی الحسین وعلی علی بن الحسین وعلی اولادالحسین وعلی اصحاب الحسین….وبذل مهجته فیک لیستنقذعبادک من الجهاله وحیره الضلاله….
اربعین حلقه وصل عاشورا و ظهور!
بشر از ابتدای خلقت تا پایان آن با دو جریان کلی هدایت و فضیلت یعنی رسالت و نبوت ( بعثت انبیاء از آدم تا خاتم ) و امامت و ولایت ( از امیر المومنین علیه السلام، غدیر خم تا ظهور خاتم اوصیاء،امام زمان ارواحنا فداه) مواجه بوده است . حلقه وصل این دو جریان الهی و توحیدی کسی نبود جز حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها. او که با فدا شدنش هم ضامن بقاء آثار نبوت شد و هم در مقام دفاع و صیانت از عامل اصلی نجات بشر یعنی امامت و ولایت ، یک تنه دراوج ایثار و ایمان ظاهر گردید و البته در همین مسیر هم چون شمعی سوخت تا امام و مولایش امیر المومنین علی علیه السلام بماند تا بدینسان پیام غدیر جاودانه باشد. آری…..!
اگر پیمان مردم با ولی بود
اگر پیوند با آل علی ع بود
نه فرمان نبی از یاد میرفت
نه رنج و زحمتش بر بادمیرفت
در این گیر و دار که فتنه سقیفه با شعار عوامفریبانه حسبنا کتاب الله ، نقل و کتابت احادیث پیامبر را بقصد عبور از وصی و خلیفه بحق او که در غدیر خم به دستور خدای متعال معرفی گردیده بود، ممنوع و تا صد سال بعد از آن پرداختن به احادیث نبوی و استناد به سنت را جرم و شرک القاء و تبلیغ می کرد شرایطی پیش آمد که قرآن ناطق و نزدیکترین فرد به شریعت نبوی ، امیر المومنین علی علیه السلام سکوت دردمنداه بیست و پنج ساله را بگونه ای تحمل کرد که خود فرمود : ” فصبرت و فی العین غضی و فی الحلق شجی” و در چهار سال و نه ماهه ی خلافت حضرت نیز علیرغم پناه بردن مصرانه امت ، علیه خلیفه مسلمین که خود به او روی آورده بودند با کمال وقاحت و جهل، خروج کرده و سه جنگ داخلی جمل، صفین و نهروان را قاسطین و مارقین و ناکثین یعنی عایشه و طلحه و زبیر و نیز معاویه و خوارج علیه امیرالمومنین و خلیفه مسلمین علی علیه السلام به راه انداختند و در این فتنه ها چه بسیار خونها که ریخته نشد. در همین دوران صب و دشنام و تبلیغات شکننده و جنگ روانی علیه خلیفه مسلمین علی علیه السلام از ناحیه قدرت طلبان اموی و سپس مروانی و زبیری به اوج خود رسید، سیاست بازان تشنه قدرت، همچون معاویه و مروان حکم درتوجیه اعمال عوامفریبانه و جنگ تبلیغاتی علیه امام المسلمین وقیحانه و بی شرمانه میگفتند:” لا یستقیم لنا الامر الا بذالک” جز این امر ، چرخ خلافت و قدرت به نفع ما نخواهد چرخید، یعنی تا منطق و واقعیت علی و فرزندان او مورد توجه توده های مردم باشد و شخصیت آنان ترور نشود و از دیده مردم نیفتند مسیر برای ما هموار نخواهد شد، و لذا چاره ای جز دسیسه مرموز شهادت امیر المومنین علیه السلام، سیاست بازان شیطانی را قانع و آرام نمی ساخت، در این مقطع حساس این امام حسن مجتبی علیه السلام بود که با تدبیر و درایتی حکیمانه ، ضمن مدیریت اوضاع توانست آب باریکه ای از جریان امامت و ولایت را صیانت و پاسداری کند و اجازه نداد این رشته نجات بخش بشر که از غدیر خم جان گرفته بود و بارقه امیدی در دل ملتهای مظلوم و تحت ستم دنیا بوجود آورده بود قطع گردد. ولی به موازات جبهه ولایت و امامت این قدرت طلبان بی سر و پا، همچون عمر بن عاص ها و مغیره ابن شعبه ها و مروان حکمها و سپس شریح قاضی ها و….. به رهبری قاصبان خلافت و حاکمیت مسیر امت اسلام را تغییر دادند بگونه ای کار به جایی رسید که فردی همچون یزید بن معاویه ابن ابی سفیان که در بی دینی و بوزینه بازی و شرابخواری و بی نمازی شهره خاص و عام بود بر جایگاه خلافت اسلامی تکیه زد و بر فرزندان پیامبر سخت گرفت تا سر حد دستور قتل پاره تن نبی امام حسین علیه السلام !
اینجا بود که برای حفظ پیام غدیر و جان گرفتن کالبد نیمه جان شریعت نبوی، بالاخره امام حسین علیه السلام دست به قیامی الهی زد و اگر چنین نمی کرد برای همیشه زمان از اسلام و حقیقت دین و کتاب خدا قرآن اثری باقی نمیماند، آری نه شیعیان و مسلمین جهان که همه آزادی خواهان و تشنگان و طالبین امنیت و عزت و شرافت و عدالت و پاکی در سراسر دنیا مدیون حسین علیه السلام و یاران عاشورایی او هستند. او خود و فرزندان و اصحاب با وفایش را فدا کرد تا بساط ظلم و ستم برچیده گردد و کرامت انسانی و آبروی بشر باقی بماند. قیام خونبار او در کربلا اگرچه بظاهر با پیروزی یزیدیان تمام شد اما منطق و مکتب توحیدی و نجات بخش عاشورای وی جریانی را کلید زد که اکنون پس از قرنها با گسترش دامنه شکوهمندش تفسیر روشنی از موت فی عز خیر من حیات فی ذل و یا ان الحیات عقیده و جهاد و هیهات مناالذله ، را بر تارک گیتی به نقش و نگار درآورده است. البته بودند ظالمان و قلدرانی همچون حاکمان عباسی و طاغوتیان ریز و درشت که در طول تاریخ که سرسختانه با موج عاشورایی نهضت و دانشگاه حسینی با شیوه های گوناگون مقابله و مبارزه کردند اما چون اراده خدا بر جاودانگی حقیقت عاشورا بود عظمت کار و پیام امام حسین علیه السلام با همت بلند بازماندگان عرصه کربلا بویژه زینب کبری علیها سلام ،
بعنوان پیام رسانان جبهه عاشورا ، ماندگار و بلکه دامنه اش اکنون عالمگیر و بین المللی گردیده است. و این خود بهترین گواه بر پیروزی راهبردی امام حسین علیه السلام تلقی و باور می شود. واضح ترین دلیل و گواه براین ادعی ، عظمت و شکوه پیاده روی اربعین حسینی است که بفضل الهی بعنوان حلقه وصل عاشوری و ظهور تعریف می گردد و می رود تا بستر گیتی را برای آخرین قیام و سپس تشکیل دولت عدل و توحیدی و جهانی مهدوی (عج) فراهم سازد. انشالله.
پیاده روی اربعین حسینی علیه السلام که با محوریت ۸۰ کیلومتر از شهر مقدس نجف تا کربلا معلی با حضور بی نظیر میلیونی دلباختگان و شیفتگان با معرفت امام حسین علیه السلام و یاران مخلص و با ایمانش از ملیتها و کشور های مختلف به میزبانی مردم شریف و دوست داشتنی عراق اسلامی اعم از شیعه و سنی و….. هر سال با شکوهتر از سال قبل ، علیرغم فتنه ها و تهدید ها جریان می یابد، اکنون بصورت شبکه ای سازمان یافته و مردمی در سراسر عالم و حتی کشورهای غربی و اروپایی نیز جلوه های ویژه ای از حرکتی روح آفرین و نجات بخش را خلق نموده است ، بویژه در میان ملتهای تحت ظلم و ستم و توده های مردم آزادیخواه و تشنه امنیت و عدالت و کرامت انسانی که گویا گم شده خود را در دامنه عاشورا و بستر اربعین حسینی علیه السلام یافته اند.
کافی است پیام عاشورای حسینی علیه السلام و حقیقت منطق و مکتب او که به زیبایی در تابلو خونرنگ کربلا به نقش و نگار درآمده است، به روشنی و بدور از تحریف و سطحی نگری و دسیسه های مسلمان نماهای آمریکایی و شیعیان منافق صفت انگلیسی ، به سمع و نظر ملتها و اندیشمندان منصف و تشنه معنویت و عدالت و امنیت جهان برسد آنگاه خواهید دید حسین علیه السلام بعنوان یک حقیقت زنده و زنده کننده ، چگونه ظرفیت بسیج کنندگی همه عالم را علیه قدرتها و طاغوتهای فرعونی و نمرودی و یزیدی جهان ، خواهد داشت و این چیزی است که جبهه شیاطین جنی و انسی از آن هراس و واهمه دارند. ولی اراده خداست که این امر مهم یعنی یکپارچگی عالم طبق وعده الهی:” لیظهره علی الدین کله” با ظهور و قیام فرزند نهم از تبار حسین علیه السلام یعنی منجی عالم حضرت مهدی ارواحنا فداه ، تحقق یابد.
و اربعین این حرکت معجزه گون ، ورای تصور و اراده ی انسانی ، چنین ظرفیت و توان را داراست که از طرفی دامنه عاشورای حسینی را در طراز جهانی و جامعه بین الملل بگستراند و بعنوان پیش نیاز آخرین قیام جبهه حق علیه باطل فرهنگ مقاومت و جهاد را عالم گیر نماید و از طرفی جامعه ی در مدخل ظهور را برای استقبال از حاکمیت عدل و توحیدی امام عصر (عج ) شکل داده و زمینه را برای قدوم مبارک منجی عالم فراهم نماید و لذا بجاست که اربعین را حلقه وصلی بدانیم برای عاشورای حسینی و قیام و ظهور مهدوی ارواحنا فداه. البته ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی یک بار عظمت و کارکرد معجزه گون اربعین های شهیدان انقلابش را تجربه کرده و از نزدیک ثمره آنرا با پیروزی انقلاب و راست قامتی آن تا کنون دیده است ، و لذا باور اعجاز اربعین برایش آسان است و خدای را چه دیدی از حکمت بالغه اش که اربعین حسینی علیه السلام را نیز زمینه ساز ظهور برای نجات بشر از همه پلشتی ها و ظلمها و نامردمی ها و فسادها و فتنه ها و جنگ ها و ….. مقدر فرموده باشد . انشالله
التماس دعا، والسلام…الاحقر.دکترمحمدحسن دهقان

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.