در محضر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
شناسه : 732
1
وامدار پانزدهم خرداد
ارسال توسط :

💠 در محضر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی مدظله العالی:
🔹 وامدار پانزدهم خرداد🌺
▪️ در *پانزدهم خرداد ۱۳۴۲* هجری شمسی قیامی به پا شد که آن قیام، روشنگر انقلاب بود و رهبر انقلاب (رضوان الله علیه) آن قیام را به خوبی ترسیم کرد ـ آن کس که این قیام را به پا کرد، قیّم این قیام و مفسّر این قیام است ـ چهار رکن، ۱۵ خرداد را ترسیم کرد:
▫️ اول آنکه زمانش #عاشورا بود که سخنرانی امام در عصر عاشورا زمینه این قیام را در دوازدهم محرم که پانزدهم خرداد بود فراهم کرد (این زمان).
▫️ زمین و مکان هم که #مهد_فقاهت بود یعنی مدرسه فیضیه (این دو رکن اساسی یعنی زمان و زمین و مکان عامل مهم پانزدهم خرداد شد).
▫️ رکن سوم نیزاین است که فرمود بنگرید که #شهدای_پانزدهم_خرداد از چه گروه بودند؛ الآن که سالیان متمادی از آن می‌ گذرد و شاید کسانی از نزدیک شاهد آن صحنه نبودند ، لوح قبور شهدای پانزده خرداد را ببینید که آیا غیر مسلمان در این قیام حضور داشت یا همه مسلمان و ارادتمندان عترت طاهره بودند، هیچ غیر مسلمانی در این قیام سهمی نداشت.
▫️چهارم: وقتی از لوح قبورشان فهمیدید اینها #شیفتگان_عترت_طاهره بودند، زندگی داخلی اینها را بررسی کنید که از قشر مُسرِف و مُترَف بودند یا از طبقه محروم و مستضعف.
▪️ با بررسی این اضلاع چهارگانه روشن می ‌شود که پانزده خرداد برای همیشه روز #عزای_عمومی است؛ یعنی عاشورا جلوه کرد، فیضیه ظهور کرد، مسلمان ها عمل کردند و محرومین به پا خاستند؛ ما وامدار مکتب و مَدرَس و مسلمین و محرومانیم.
📚 خطبه های نماز جمعه_تاریخ: ۱۳۷۱/۰۳/۱۵
🇮🇷🇮🇷🇮🇷👇🇮🇷🇮🇷🇮🇷
((اللّهُمَّ اآنّانَرغَبُ اِلَیکَ فِی دَولَه کُریمَه “تُعِزُ بِهَا الاِسلامَ وَ اَهلَه” وَ “تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهلَه”…))

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.